Rozhodčí OFS Hradec Králové absolvovali tradiční seminář

21.03.2017 21:44

  Hradec Králové - V hradecké restauraci U Švagerků se za účasti téměř 40 sudích, převážně mladších, uskutečnil pravidelný předjarní seminář rozhodčích OFS Hradec Králové. Akce se zúčastnili Martin Zbořil (předseda OFS Hradec Králové), Vladan Haleš (místopředseda OFS), Miroslav Přibyl (předseda DK) a členové komise rozhodčích a delegátů OFS Pavel Orel, Vilém Novák, Evžen Zvolánek, Dušan Krucký a Lukáš Vojtěch.

  V průběhu semináře rozhodčích byli oceněni Evžen Zvolánek, který nedávno oslavil 50. narozeniny, dále Jiří Hruška, jehož letos čeká jubileum 70 let. 

  Sudí byli seznámeni s požadavky OFS Hradec Králové na jejich působení nejen na hřišti, ale i v průběhu procesu po a před utkáním, jednotnosti přístupu k posuzování přestupků, správného vyplňování zápisu, dalšími aktuálními  pokyny OFS a rovněž v souvislosti s IS FAČR.

  Dominantním bylo pravidlo 12 zakázaná hra, nesportovní chování, dále hra rukou. Rozhodčím byly vysvětleny změny pravidel a na videu názorně ukázány vznikající situace i jejich řešení. Samozřejmě nechyběly testy z pravidel a soutěžního řádu. Náhradní seminář rozhodčích, kteří se nemohli zúčastnit, má pozdější termín.

Lubomír Douděra
(ds)